Проконсультувати?
- Це безкоштовно!
Спасибі за Ваше повідомлення. Воно успішно відправлено.
Наші менеджери зв'яжуться з Вами
протягом 30 хвилин.
Всі послуги

Нормативна грошова оцінка

Якщо у Вас виникла необхідність міняти, успадковувати або дарувати земельну ділянку, вносити орендну плату за земельні ділянки державної і комунальної власності – Ви потребуєте проведення розрахунку розміру держмита або земельного податку.

У цьому випадку використовується інформаційна база оцінки земель державного земельного кадастру (кількісна і якісна характеристика земель, бонітування грунтів, економічна оцінка земель) і матеріали внутрішньогосподарського землеустрою. За умови, що це землі сільськогосподарського призначення.

Для земель населених пунктів використовуються їх генеральні плани та проекти планування і забудови населених пунктів, матеріали економічної оцінки території, матеріали інвентаризації земель населених пунктів, проекти забудови та розподілу території населених пунктів.

За результатами нормативної оцінки земель Вам надається технічна документація. Дані про нормативну оцінку вашої земельної ділянки оформляються як витяг з технічної документації.

Документи для проведення грошової оцінки:

  • копію державного акта на землю/свідоцтва на право власності на земельну ділянку;
  • якщо є – копію правовстановлюючого документа на ділянку (договір купівлі-продажу, договір дарування земельної ділянки, свідоцтво про право на спадщину);
  • якщо є – копію Витяги з реєстру речових прав на нерухоме майно;
  • копію всіх сторінок паспорта та копію ідентифікаційного коду власника.

Попередня безкоштовна консультація допоможе Вам швидко і якісно отримати необхідні документи.

Проведення нормативної грошової оцінки землі вимагає ретельного дотримання державних стандартів, норм і правил, прописаних в законодавстві. Існують певні приписи, згідно з якими оформляються нормативні документи:

  • Оцінка землі проводиться в межах міст або селищ не рідше одного разу за 5-7 років. Цільове призначення ділянки в даному випадку не має значення.
  • Якщо ділянка знаходиться за межами населеного пункту і має сільськогосподарське призначення, оцінка проводиться також раз в 5-7 років. При іншому цільовому призначенні термін проведення оцінки змінюється до одного разу за 7-10 років.

Також важливо пам'ятати, що нормативну грошову оцінку ділянки можуть проводити тільки юридичні особи, котрі мають відповідну ліцензію. Наша фірма має всі необхідні повноваження для вирішення питань подібного характеру. Ми керуємося тільки актуальними нормативними документами, діючи відповідно до законодавства України.

По завершенню нормативної грошової оцінки складається підсумкова документація. Дані про неї оформляються, як витяг з документів, через що надалі її можна використовувати в складанні інших паперів.