Проконсультувати?
- Це безкоштовно!
Спасибі за Ваше повідомлення. Воно успішно відправлено.
Наші менеджери зв'яжуться з Вами
протягом 30 хвилин.
Всі послуги

Приватизація землі

Приватизація земельної ділянки має на увазі повну процедуру оформлення права власності на землю.

Включає в себе кілька етапів, погоджень, а також дозвіл органів місцевого самоврядування (рішення сесії міської, селищної або сільської ради).

Передбачений законом безкоштовний процес приватизації означає, що Ви не сплачуєте вартість земельної ділянки, але несете витрати в розмірі вартості виготовлення документації із землеустрою та вартості адміністративних послуг з реєстрації земельної ділянки у Державному земельному кадастрі.

Норми приватизації землі

Згідно з чинним законодавством України кожен громадянин має право на приватизацію в межах норм, визначених законом:

 • для ведення фермерського господарства – в розмірі земельної частки (паю), визначеної для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на території сільської, селищної, міської ради,
 • для ведення особистого селянського господарства – не більше 2,0 га;
 • для ведення садівництва – не більше 0,12 га;
 • для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах – не більше 0,25 га, в селищах – не більше 0,15 га, в містах – не більше 0,10 га;
 • для індивідуального дачного будівництва – не більше 0,10 га;
 • для будівництва індивідуальних гаражів – не більше 0,01 га.

Якщо раніше Ви вже безоплатно приватизували одну земельну ділянку для садівництва, то вдруге здійснити приватизацію ділянки такого ж призначення не можна. У цьому випадку Ви можете взяти другу земельну ділянку в аренду. Для початку процедури приватизації ділянки в садовому товаристві зверніться до правління товариства і попросіть надати довідку про те, що Ви є членом цього кооперативу і Вам виділена земельна ділянка для ведення садівництва певної площі під певним номером згідно з планом території садівничого товариства, викопіювання з якого повинні бути додані до довідки. Зверніться до відповідної районної державної адміністрації (якщо земельна ділянка розташована за межами населених пунктів) або сільської, селищної або міської ради (якщо земельна ділянка розташована в межах населеного пункту) із заявою про бажання безкоштовно приватизувати земельну ділянку для ведення індивідуального садівництва, що знаходиться у Вашому користуванні .

У заяві необхідно вказати:

 • своє прізвище, ім'я та по батькові;
 • адресу місця проживання;
 • ідентифікаційний код платника податків;
 • місце розташування земельної ділянки;
 • цільове призначення земельної ділянки;
 • орієнтовну площу земельної ділянки.

Вкажіть в заяві, раніше Ви не приватизували безкоштовно земельну ділянку для ведення індивідуального садівництва. Додайте до заяви копію паспорта (перші дві сторінки і сторінка з пропискою) та копію довідки про присвоєння ідентифікаційного коду.

Приватизація земельної ділянки громадянином – членом садівницького товариства здійснюється без згоди на те інших членів цього товариства.

Районна державна адміністрація або сільська, селищна або міська рада має в місячний термін розглянути подану Вами заяву і прийняти рішення про передачу земельної ділянки в приватну власність. Вам має бути надана завірена копія розпорядження голови районної державної адміністрації або рішення органу місцевого самоврядування.

Для виготовлення державного акту на право власності на земельну ділянку Вам необхідно укласти договір із землевпорядною організацією на складання технічної документації.

Після отримання готової документації для подальшої державної реєстрації земельної ділянки та отримання державного акту на право власності на земельну ділянку Вам належить звернутися в районний (міський) відділ (управління) земельних ресурсів. Ви можете доручити подати документи на реєстрацію і отримати Ваш державний акт землевпорядної організації, яка розробляла для Вас технічну документацію із землеустрою. Попередньо Ви складаєте нотаріальну довіреність, що дає право фірмі займатися оформленням всіх вищезазначених процедур (з обов'язковим зазначенням того, що фірма не має права займатися відчуженням Вашої ділянки).

Ми дамо Вам докладну консультацію по всім пунктам і допоможемо задокументувати Ваше право власності на Вашу землю.